Megtartotta első ülését a Korai Munkacsoport

Korai Munkacsoport ülése

A 2026. május 8-án megtartott Közgyűlést követően azonnal megkezdődött az operatív szakmai munka: fókuszban a legkisebbek ellátása és a módszertani hálózatépítés volt.


Hűen a Közgyűlésen frissen elfogadott 2026-os szakmai tervhez, amely kiemelt célként jelöli meg a szakmai munkacsoportok bővítését, a hivatalos rész lezárása után összeült a KSZSZ Korai Munkacsoportja.  


A találkozó kiváló alkalmat biztosított arra, hogy a területen dolgozó szakemberek személyesen is átbeszéljék a korai fejlesztés és konduktív pedagógiai ellátás legégetőbb aktuális kérdéseit, nehézségeit és a jövőbeli lehetőségeket.

A munkacsoport-ülés főbb témái és irányvonalai:

  • Szakmai hálózat kialakítása: Olyan belső kommunikációs csatornák és konzultációs lehetőségek megteremtése, amelyek révén a kora gyermekkori fejlesztéssel foglalkozó konduktorok gyorsan és hatékonyan oszthatják meg egymással jó gyakorlataikat, vagy kérhetnek tanácsot összetettebb esetekben.
  • Módszertani egységesség: A korai intervenció területén alkalmazott konduktív protokollok áttekintése, és a módszertani segédletek előkészítése. 
  • Rendszeres konzultációk: Megállapodás született arról, hogy a munkacsoport tagjai a Szövetség negyedéves fórumaihoz igazodva, illetve azon felül is rendszeres időközönként online és jelenléti formában is folytatják a közös gondolkodást.  

A Korai Munkacsoport tagjai elkötelezettek a szakmai megújulás mellett, és bíznak benne, hogy munkájuk hamarosan a szélesebb tagság számára is elérhetővé válik.

Ha Te is a korai fejlesztés területén dolgozol, és szívesen csatlakoznál a munkacsoport tevékenységéhez, várjuk jelentkezésedet a Szövetség hivatalos elérhetőségein!

Sikeresen lezajlott a KSZSZ 2026. évi Közgyűlése

A Konduktorok Szakmai Szövetsége (KSZSZ) 2026. május 8-án megtartotta éves Közgyűlését a Szövetség székhelyén, a Villányi úti Díszteremben. A megjelent tagok és tisztségviselők  meghallgatták Makk Ádám elnök éves beszámolóját és a 2026-os szakmai és pénzügyi tervet, illetve az elmúlt év pénzügyi beszámolóját Liptákné Papp Judit, a KSZSZ könyvelője terjesztette elő. A megjelent tagság a napirendi pontokat és a határozatokat nyílt szavazással, 100%-os egyhangúsággal fogadta el

Köszönjük minden kedves tagunknak a részvételt és a támogató szavazatokat! Együtt, egységben dolgozunk tovább a konduktori szakma jövőjéért!

 

Sikeres szakmai fórum – együtt a konduktív pedagógia jövőjéért


  1. március 23-án nagy érdeklődés mellett zajlott a Konduktorok Szakmai Szövetségének online fóruma, ahol szakembereink közösen gondolkodtak a konduktív pedagógia jelenéről és jövőjéről.

Inspiráló előadások, aktuális szakmai kérdések, nemzetközi kitekintés és új kutatási tervek – mindez egy erősödő szakmai közösség jegyében.

👉 Következő lépésünk: személyes taggyűlés 2026 májusában
👉 Csatlakozz Te is a közösséghez!

[Tovább a részletes beszámolóhoz]

Kedves Kollégák!

A Konduktorok Szakmai Szövetsége (KSZSZ) tagjaink kezdeményezésére 2026. március 23-án 17 órától online szakmai fórumot szervez, amelyre szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődő konduktor kollégát! 


Online szakmai fórum felhívás

Kedves Kollégák!

A Konduktorok Szakmai Szövetsége (KSZSZ) tagjaink kezdeményezésére 2026. március 23-án 17 órától online szakmai fórumot szervez, amelyre szeretettel hívunk és várunk minden érdeklődő konduktor kollégát. 

A fórum vezérfonala:

Hálózat, hálózatosodás és szakmai kapcsolódás – jelen és jövő

Arra keressük együtt a választ, hogy hogyan kapcsolódunk egymáshoz szakmailag, milyen hálózatokban dolgozunk (szakszolgálat, utazó rendszer, intézményi és rehabilitációs együttműködések), és milyen irányba érdemes tovább építeni ezeket a kapcsolatokat.

Fontos számunkra, hogy a fórum továbbra is nyitott maradjon, így arra bátorítunk, hogy amennyiben a fenti témához kapcsolódva szívesen megosztanád tapasztalataidat egy rövid (kb. 10–15 perces) előadás formájában, még van lehetőség jelentkezni az alábbi linken.

https://forms.office.com/e/rkr4TYYLTV?origin=lprLink

Ugyanakkor szeretnénk hangsúlyozni, hogy a fórum nem csak az előadóké, sőt, szeretettel várjuk azokat is, akik hallgatóként, hozzászólóként, kérdéseikkel vagy tapasztalataikkal kapcsolódnának be a közös gondolkodásba. Ebben az esetben is kérjük és várjuk a regisztrációt: https://forms.office.com/e/rkr4TYYLTV?origin=lprLink

Bízunk benne, hogy a téma sokakat megszólít, és egy valódi szakmai párbeszéd indul el a hálózati működés jelenéről és jövőjéről.


Előadásra jelentkezés:

Amennyiben szívesen mutatnád be munkádat egy legfeljebb 15 perces előadás keretében, a fenti regisztrációt követően, kérjük, küldj egy rövid előadás- vagy témaösszefoglalót (MS Word-ben) a konduktorok@kszsz.org címre, amely az alábbiakat tartalmazza:

  • az előadás tervezett címe
  • a bemutatni kívánt téma rövid leírása (kb. 8–10 sor)
  • neved, munkahelyed
  • elérhetőséged (e-mail)
  • beküldési határidő: 2026. március 20.


Az esemény részletei

Időpont: 2026. március 23. (hétfő), 17:00-tól

Forma: online (Zoom)

Részvétel: díjmentes, előzetes regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: https://forms.office.com/e/rkr4TYYLTV?origin=lprLink

Kérjük, segítsd a rendezvény hírét vinni, és oszd meg felhívásunkat kollégáid körében is!

Első formációs taggyűlés összefoglaló

Első alkalommal szerveztük meg Szövetségünk online taggyűlését, 2026.január 22-én, 18-19 óráig. Az esemény rövid tartalmi összefoglalóját alább közöljük:

Nemzetközi Konduktor Találkozó június 21–22

A Konduktorok Szakmai Szövetsége örömmel hívja minden tagját és az érdeklődőket, hogy a Pető András Kar szervezésében 2025. június 21–22-én megrendezésre kerül a Nemzetközi Konduktor Találkozó. Az esemény helyszíne a Pető András Kar impozáns épülete lesz, ahol a világ minden tájáról érkező konduktorok, szakemberek és érdeklődők találkozhatnak egymással. 

Az eseményről bővebben a PAK honlapján

A Konduktorok Szakmai Szövetsége külön standdal várja az érdeklődőket a rendezvény teljes időtartama alatt. Standunknál részletes tájékoztatást adunk a Szövetség céljairól, működéséről, aktuális és tervezett programjainkról, valamint a tagsággal járó előnyökről.


Találkozzunk június 21–22-én a Pető András Karon!

Konduktori szakmai kerekasztal a Pető 75 jubileumi ünnepségen


A Konduktorok Szakmai Szövetsége örömmel tájékoztatja tagjait és az érdeklődőket, hogy a konduktív pedagógia villányi úti megjelenésének 75. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen – 2025. június 23-án, a Villányi úti épületben – külön szakmai programmal készülünk.

A jubileumi eseményen a Konduktorok Szakmai Szövetsége által szervezett kerekasztal-beszélgetés középpontjában az innovatív támogató technológiák állnak: szó lesz a robotikáról, a mozgássérülteket segítő modern eszközökről, valamint a konduktív pedagógia jövőjéről. A beszélgetést Dr. Pulay Márk, alelnök vezeti, neves szakértők, fejlesztők és gyakorló konduktorok részvételével.


Várunk minden kollégát, érdeklődőt és szakembert, hogy közösen gondolkodjunk a konduktív pedagógia fejlődéséről és az innováció lehetőségeiről!


További részletek és regisztráció a rendezvény hivatalos oldalán: link

International Conductor Day
2025. november 21-én

A Konduktorok Szakmai Szövetsége örömmel értesíti a magyar és nemzetközi tagságát, hogy a Szövetség az idei évben mint szervező partner kapcsolódik a Pető András Kar “International Conductor Day” rendezvényéhez.

Az angol nyelvű, nemzetközi szakmai fórum célja platformot adni a világ megannyi pontján élő és dolgozó konduktorai számára, hogy megosszák egymással a konduktív nevelés implementálásának tapasztalatait, eredményeit és kihívásait.

A Zoom platformon tartandó konferencia a Pető Nap keretében, 2025. november 21-én kerül megrendezésre.

A rendezvény további részleteiről hamarosan tájékoztatunk benneteket!